Alın Germe

Alın Germe

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Alın germe ameliyatı genel olarak 40 yaş üzeri hastalara uygulanmaktadır. Alın çizgileri derinleşen ve dolayısı ile kaşlarda düşüklüğü olan kişilere uygulanır. Alın germe ameliyatı sırasında göz kapaklarında da herhangi bir torbalanma varsa bu sorunlarda bu seansta düzeltilebilmektedir.”][/yprm_testimonials]
alın germe dr ahmet dilber

Yaşlanmaya bağlı olarak kaş düşüklüğü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları ile mimiklerin oluşturduğu çeşitli kırışıklıklar estetik görüntüyü bozmaktadır. Bunu engellemek için aşağıdaki adımlar gerçekleştirilir:

  • Endoskopi ile saçlı deri içindeki kesilerden girilerek, tüm doku ve kaslar görüntülenir.
  • Cihaz yardımıyla, alın derisi ve kaşları tutan kaslar serbestleştirilir.
  • Alın gerilip, kaşlar kaldırılarak saçlı derideki kemik yapılara ipler yardımı ile asılır.
  • Operasyon ortalama 1 ile 3 saat arası sürmektedir.
  • Operasyon sonrasında da ortalama 1 hafta sonra hastalar günlük yaşamlarına geri dönebilmektedirler.

Alın germe ameliyatı doğrudan bu problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Ameliyat sonrasında sıkı bir alın ve çatık olmayan kaşlar hedeflenmektedir.

Yapılan Ameliyatın Yöntemleri Nelerdir ?

Yapılan ameliyatının klasik yönteminde bölgede deri fazlalığı var ise bu fazlalığın çıkartılmasına yönelik bir operasyon yapılır. Bu yöntem için saçlı olan derinin 4-5 cm kadar gerisinde taç şeklinde bir kesi yapılarak fazla olan alın derisi çıkartılır. Ameliyat izi saçlı derinin içerisinde kalacak şekilde planlanır. klasik germe yönteminde bir süre hissizlik yaşanmaktadır.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Endoskopik alın germe ameliyatının iyileşme süreci, klasik alın germe yöntemine göre biraz daha hızlıdır. Saçlı olan deride yaşanan his kaybı çok kısa sürecektir.”][/yprm_testimonials]

 Ameliyat Süreci

Cildimizde mimiklerin kullanımından, genetik faktörlerden, fizyolojik yaşlanmadan, kişisel ve çevresel faktörlerden dolayı gevşeme, sarkma ve kırışıklıklar görülmektedir. Ameliyat genel olarak genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılmaktadır. Ameliyatın öncesinde hasta anestezi uzmanının muayenesinden geçirilir ve gerekli olan tüm tetkikler bu aşamada tamamlanır. Ameliyat sırasında kaş kaldırma da uygulanabilir.

alın germe ahmet dilber estetik

Alın Germe Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]