Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Bacaklar vücudun estetik ünitelerinden biridir. Sıkı formda ve ince bacaklar her zaman güzellik belirtisi olmuştur. İnce ve sıkı bacaklar vücudu daha uzun gösterirler. Bu yüzden bacak estetiği estetik cerrahinin en önemli ameliyatlarından biridir.”][/yprm_testimonials]
  • Bacak estetiğinde amaç, kalçalardan ayak bileklerine kadar vücut orantısını sağlayan, fiziğinize uygun bacaklara sahip olmaktır.
  • Operasyonda bacak bölgesindeki fazla olan bölgelerden yağ dokusu alınarak eksik bölgelere eklenir. Tersi olarak da yağın yetersiz olduğu hallerde bacakları şekillendirmek için silikon protezler ya da dolgu maddeleri kullanılabilir. İdeal bacak şekline sahip olmak isteyen her kişi bacak estetiği operasyonu yaptırabilir.
  • Orantısız yağlanma kişinin fiziğindeki vücut kalıbını bozan ve rahatsız eden bir olumsuzluktur. Bacaktaki kusurlar her zaman yağ fazlalığından oluşmaz. Bacak çarpıklıklarının altında yatan en önemli sorun bacak kemiği eğrilikleri ya da çocuk felci gibi kas sorunlarıdır. Bu durumlarda kamuflaj estetiği yapılır.

İç Bacak Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İç bacaklar vücudun yaş alma ile birlikte yer çekimine en zor direnen bölgeleridir. Kollar ile birlikte derinin ince olduğu bölgelerdir. Hareketli bölgeler olmaları sebebi ile sarkmalara müsait yerlerdir. Ayak bilekleri ne kadar ince olursa olsun bacak ve uyluk iç kısmının gevşek ve yağ olması bacağı kalın göstermektedir.

Spor yapmayan ve fazla kilosu olan kadınlarda iç bacaklarda önce yağ birikimi olmaktadır. İç bacak derisi sarkmaya meyilli ve gevşek bir deri olması sebebi ile zamanla bu yağ birikimi iç bacak sıkılığında azalmaya sebep olabilir. Erken evrelerde deri gevşekliğini fazla kaybetmemiş ise slim lipo işlemi ile iç bacak yağları alınıp bu bölge derisinde sıkılaşma sağlanabilir.

Sadece klasik liposuction işlemi uygulanması deride yeterince sıkılaşma sağlamadığı için iç bacaklardan yağ alınsa bile yeterli incelme gerçekleşmez. Slim lipo işleminde iki dalga boyu kullanılarak hem yağ dokusu eritilir hem de deride sıkılaşma sağlanır. Bu sayede deri gevşekliğinde azalma sağlanmış olur.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Ameliyatta kendi başına eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur. Yara izlerinin azalıp görünmez hale gelmeleri için en az altı ay beklemek gerekmektedir. Ameliyattan bir ay sonra deniz veya havuza girilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.”][/yprm_testimonials]
bacak estetiği ahmet dilber

Bacak Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]