Bacak Germe Estetiği

Bacak Germe Estetiği

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Yer çekimi, yaşlanma ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak, üst bacak bölgesindeki deride gevşeme ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu sarkmalar ve hatta kırışıklar özellikle derinin ince olduğu üst-iç bacak (kasık) bölgesi civarında belirgin ve rahatsız edicidir. Kişinin mayo ve bikini giymesine engel olarak özgüven kaybına yol açabilmektedir. Yine aynı bölgede yer alabilen aşırı yağ birikintileri bacak içlerinin birbirine sürtünmesi nedeniyle hiyen ve yaşam konforunun da bozulmasına yol açar.”][/yprm_testimonials]
bacak germe estetiği ahmet dilber
  • Üst bacaktaki deri bolluklarının tedavisinde derinin bol olduğu bölgelerde çamaşır içine saklanacak şekilde deri kesileri yapılır ve fazla deriler çıkarılır.
  • Tüm bacak germe istendiğinde popo hizasında kalan izler genellikle belirgin olur. Çepeçevre germeyi çok gerekli durumlarda hastaya önermek en doğru yaklaşım olacaktır.
  • Buna karşın uyluk iç yüzünde durum farklıdır. Bu bölgedeki yağ birikintileri iç bacak konturunu düzeltmek amacıyla liposuction ile giderilebilir. Bu yöntem kolay ve iz bırakmayan bir yöntemdir, fakat zaten ince ve gevşemeye eğilimli olan iç bacakta kısıtlı ve dikkatli uygulanmalıdır. Eğer buradaki yağ dokusu etkili bir şekilde yok edilip düzgün ve gergin bir bacak konturu hedefleniyorsa, o taktirde uyluk germe (thigh lift) ameliyatı planlanmalıdır.
  • Uyluk germe ameliyatı hastanede ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Uyluk germe ameliyatında, kasık kıvrımının 4-5 mm içerisinden arkaya doğru yapılan bir kesi yoluyla elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Eğer deri bolluğu aşırı miktarlarda ise, nadiren bacak arkasından aşağıya doğru inen bir kesinin de eklenmesi gerekebilir. Ameliyat öncesinde bu karar hasta ile tartışılır ve birlikte karar verilir.

Deri altındaki dokuların kasık kıvrımının altındaki fasyaya sağlam bir şekilde dikilmesi ameliyatın en önemli teknik ayrıntısıdır. Üst bacak derisi serbestleştirilip eriyebilen dikişlerle kasık bölgesine dikilir.

İçeride birikebilecek kan ve vücut sıvılarını toplamak için drenler yerleştirilir ve bunlar ertesi gün alınır. Ameliyat sonrası her hastaya 3 hafta süre ile özel bir korse giydirerek hastanın ameliyat sonrası dönemi konforlu ve emniyetli geçirmesini sağlıyoruz. Günlük aktivitelerin 1 hafta süreyle kısıtlanması istenir. Ameliyat sonunda izler külot içinde kalacaktır. Spor gibi aktivitelere 6 hafta sonra başlanabilir.

Bu ameliyatta dikiş hattı kasık bölgesi gibi doğal olarak nemli ve kontaminasyona açık bir bölgede olduğundan yara iyileşme problemleri oluşabilir. Temiz bir yara bakımıyla bundan kaçınmak mümkün olabilir. Bu sorunlar yapılan pansumanlarla birkaç hafta içinde düzelecektir.

Kesi hattı kasık çizgisinin birkaç mm içerisindeki ince deride yer aldığından ilk andan itibaren çamaşır içinde gizlenebilir ve en sonunda da genellikle hastayı rahatsız etmeyen belli belirsiz izler haline dönüşür.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Bu ameliyatın memnuniyetle kabul gören sonuçlarından birisi de, bazı kişilerde oldukça koyu renkli olan kasık bölgesindeki derinin uzaklaştırılmasıdır. Kasıkta yer alan kıllı bölge de çıkarılan fazla deri ile birlikte yok olacaktır.”][/yprm_testimonials]
bacak germe estetik ameliyatı ahmet dilber

Bacak Germe Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]