Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun, insanların yüz güzelliğinde en çok dikkat çeken organdır. Göz ve kaş güzelliği, güzel bir buruna sahip kişilerde daha ön plana çıkmaktadır. Yüzümüzün karakteristik özelliğini tamamlayan en önemli parça, burnun şeklidir. Burun estetiği operasyonları, yalnızca burundaki şekil bozukluklarını gidermek için değil aynı zamanda burnun doğal fonksiyonu olan nefes alma sorunlarının da düzeltilebileceği çok özel ameliyatlardır.

burun estetiği ahmet dilber

Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Burnunuzla ilgili şikayetlerinizi veya beklentilerinizi tüm detayları ile doktorunuzla paylaşmalısınız.
 • Burnun şekliyle ilgili rahatsızlık duyulan özellikler ve beklentiler ayrıntılı bir şekilde doktora iletilmelidir.
 • Nefes alma probleminizin olup olmadığı; eğer probleminiz varsa bunların mevsimlere veya aktivitelere göre artıp artmadığı, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, ağız kuruluğu, baş ağrısı, horlama, burun akıntısı vb. sorunlara yol açıp açmadığı ayrıntıları ile konuşulmalıdır.
 • Yaşanılan kazalar ve travmalar ile daha önceden bir operasyon yapılıp yapılmadığı zamanlarıyla birlikte aktarılmalıdır.
 • Sürekli kullanılan ilaçlar ve hastanın önceden yaşadığı önemli rahatsızlıklar varsa mutlaka doktor ile paylaşılmalıdır.
 • Ameliyat genel anestezi altında yapılacağı için en az 6-8 saatlik bir açlık süresi gerekmektedir.

Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ameliyattan çıktıktan sonra hasta kendine geldiğinde; burun üzerinde bandaj kaplı olacaktır.
 • Ameliyattan sonrası saatlerde ağrı pek olmamakla birlikte bulantı ve baş dönmesi görülebilir. Bu durumlar için bazı ilaçlar tedavide yer alacaktır.
 • Sulu gıdalar ile beslenmeye ameliyattan dört saat sonra başlanılır ve hastanın dolaşmasına izin verilir.
 • Genelde hasta bir gece hastanede misafir edilir. Ertesi sabah doktor kontrolünden sonra eğer bir problem yoksa taburcu edilir.
 • Hasta ameliyattan sonraki ilk 48 saat dinlenmelidir. Ameliyattan sonra alın ve yanaklara iki saatte bir 15 dk. soğuk uygulama hastayı rahatlatacak, şişlik ve morlukları sınırlayacaktır.
 • İlk üç günden itibaren şişlik ve morluklar hızlı bir şekilde azalacak ve yavaş yavaş günlük aktivitelere dönülebilecektir.
 • Ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra alçı kalıp alınarak sadece burnu örten bir ince bant uygulanacaktır. Amaç, kalıbın alınmasını takiben burunda oluşabilecek şişlikleri kontrol etmektir. Bu bant burun bölgesinde yaklaşık bir hafta kalacaktır.

Burun Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]