Çene Estetiği

Çene Estetiği

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Çene bölgesi yüzün estetik görünümünü etkilen bir kısımdır. Yüzün genç ve üçgen formatta olması çene ucunun belirginliği ile sağlanabilir. Yüzün yaşlı ve kare görünümde olması çene ucu yanlarında sarkma sonucunda oluşur. Bu yüzden çene yüzün tüm imajını etkileyebilir.”][/yprm_testimonials]
Çene estetiği ahmet dilber

Çene değerlendirilirken yüzün sefalometrik analizi yapılabilir. Oklüzyon açısından alt ve üst çene dişlerinin ilişkisi değerlendirilir. Çenenin yüzün diğer üniteleri ile estetik oranları değerlendirilir. Çene ucu belirginliği, çene ucunun boyu-çıkıklığının kendi içinde oranı ve üst çene ile devamlılığı analiz edilir. Çenedeki asimetriler ve çene köşesi belirginliği de gözden geçirilmelidir.

Çene Estetiği ile Tedavi Yöntemleri

  • Ameliyatsız çene büyütme
  • Çeneye yağ enjeksiyonu
  • Çeneye protez ameliyatı
  • Çene törpüleme

Çene Ameliyatı

Ameliyatsız çene estetiği için en sık uygulanan işlem çene dolgusudur. Çene ucu ya da çene köşesi yüz dolguları ile büyütülebilir. 1-2 yıl kalıcılığı vardır. Daha fazla kalıcılık isteyen hastalara yağ enjeksiyonu uygulanabilir.

Estetik Çene Ameliyatı

Çene estetiği ameliyatı çeneyi ileri almak ya da geri çekmek için yapılabilir. Çeneyi büyütmek amacıyla protezin yetersiz kalacağı ileri olgularda çene cerrahi olarak ileri alınabilir. Çeneyi ileri almak için çene ucu kemiği kesilerek, alt parça ileri alınarak plak vida ile monte edilir.

Çene oklüzyonu normalse o zaman çene ucu hafif olgularda törpülenebilir. Daha ileri olgularda çene ucu kesilerek cerrahi olarak geri alınabilir. Çene uzunsa bir parça kemik yapı da çıkarılabilir. Alt dişler üst dişlerin önünde ise o zaman kemik yapı ile dişlerle beraber geri alınmalıdır.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Çeneyi geri almak için cerrahi ameliyat değerlendirilmesi gereken en önemli kriter alt dişlerin üst dişlerle uyumudur.”][/yprm_testimonials]

Çene Ameliyatı Sonrası

Çene ameliyatı sonrası iyileşme süreci yapılan ameliyata bağlı olarak değişir. Yağ enjeksiyonu, çene protezi ve çenenin ileri ya da geri alınması sonrası iyileşme hızlıdır. Çenede şişlik artışı ve baskılı bandaj 2-3 gün uygulanır. Ağız içi kesisi nedeniyle ilk 2 gün bol sıvı tüketimi ve gargara uygulanmalıdır.

Erkek çene estetiği ahmet dilber

Çene Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]