Jinekomasti

Jinekomasti

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Jinekomasti, erkeklerde meme büyümesi anlamına gelmektedir ve herhangi bir sebebe bağlı olmadan da ortaya çıkabilir. Yetişkin erkeklerin yaklaşık yarısında görülebilen jinekomasti, estetik görünüm sorunu olduğu kadar yaşam konforunu azaltan psikolojik problemler de yaratabilir.”][/yprm_testimonials]
  • Göğüslerin vücuda uygun şekilde olmaması kişilerde utanma, özgüven eksikliği, kaygı, giysi tercihinde zorluk, depresyon vb. psikolojik ve sosyal problemlere sebep olabilir.
  • Jinekomasti, meme bezlerindeki büyümeye bağlı olarak (glandüler tip), yağ dokusu fazlalığına bağlı olarak (yağlı tip) veya hem meme bezi hem de yağ dokusu fazlalığına bağlı olarak (mikst tip) ortaya çıkabilir.
  • Meme bezi artışına bağlı olarak ortaya çıkan jinekomastide memeler kadın memesine daha çok benzediği için bu tip jinekomasti kişinin beden algısını daha çok bozabilir.
  • Bebeklik, ergenlik ve yaşlılık döneminde tedavi gerektirmeyen ve genellikle birkaç yıl içerisinde ortadan kaybolan çeşidi gözlenebilir.
  • Jinekomasti aynı zamanda 14-15 yaşlarında geçici jinekomasti olarakda karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun herhangi bir tedaviye ihtiyacı yoktur. 17-18 yaşlarında kendiliğinden geçer.
  • 17-18 yaşlarına kadar geçmiyorsa ve devam ediyorsa bu artık normal jinekomasti sınıfına girer ve tedavi olması gerekir. Tedavi şekli ise cerrahi yöntemdir.

Jinekomasti Türleri

Jinekomastinin çok belirgin bir nedeni olmamakla birlikte pratikte karşılaşılan durum, idiopati, nedensiz ya da konjuental olan tipleridir. Çünkü mevcut durumdaki hastalıklar hormon bozuklukları, karaciğer rahatsızlıkları, siroz, uyuşturucu kullanımı, alkol bağımlılığı, kanser vb. söz konusu olduğunda hasta jinekomastiden çok bu durumlardan sıkıntı duyar.

Dolayısıyla bu şartlar altında gelişen jinekomastiyi nedensiz olarak sınıflandırabiliriz. Jinekomastinin genel manada üç farklı türü bulunur. Bunlar;

  • Meme dokusunun fazla olması,
  • Yağ dokusunun fazla olması,
  • Hem meme hem de yağ dokusunun fazla olması
[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Jinekomastinin tedavisi farklılık göstermez. Tek ve net olarak cerrahi yöntem uygulanmalıdır.”][/yprm_testimonials]

Jinekomasti Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]