Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş kaldırma işlemi, size daha genç bir görünüm kazandırmak için kaşlarınızı kaldırmak, gözlerinize daha anlamlı ve çekici bir bakış kazandırmak veya sadece düşük ya da sarkmış bir kaşı düzeltmek amacı ile yapılan işlemlerin tümüdür. Bu işlem ameliyatlı ve ameliyatsız tekniklerle gerçekleştirilebilir.

Ameliyatsız Yöntemler

Botoks (botox) İle Kaş Kaldırma

Bu estetik işlemlerinin en sık uygulanan hali botoks ile kaş kaldırmadır. Bu yöntemde, alın orta bölgesine uygulanan botoks bu bölgedeki kasları gevşetirken, botoks uygulanmayan yan alın kasları, kaşları yukarı doğru çeker. Aslında botoks ile kaş kaldırma, kaldıracak kaslara botoks uygulanmaması ile olmaktadır. Sonuç botoks etki süresi kadardır.

İple Kaş Asma (Kaldırma)

Bu yöntemde deri altına yerleştirilen bazı ipler vasıtası ile kaşlar yukarı doğru çekilir. Bu iplerin kalıcı ya da emilebilen halleri mevcuttur. Bu yöntem günümüzde birçok cerrah tarafından kullanılmamaktadır. Zira, kısa süre içerisinde eski haline dönme, ip yabancı cisim reaksiyonları ve asimetri ihtimallerinden ötürü günümüzde tercih edilmemektedir.

Ameliyatlı Yöntemler

Göz Kapağından Kaş Kaldırma

Bu yöntem az miktarda kaş kaldırmaya ihtiyacı olan, üst göz kapağı estetiği hastalarında kullanılabilir. Burada üst göz kapağındaki aynı kesiden kaş istenilen pozisyona getirilir. İyileşme göz kapağı ile benzer olur. Sonuçları uzun yıllar kalıcıdır.

Fogli Tekniği

Bu yöntem günümüzdeki en gelişmiş kaş asma tekniğidir. Saçın içerisinden küçük bir kesi ile kaşlar istenilen pozisyona dokuların kendi gücü ile sabitlenir. İple asma olmadığı için geriye dönüş ihtimali çok çok azdır. Aynı anda kaz ayağı bölgesindeki kırışıklıklar da tedavi edilebilir. Sonuçları uzun yıllar kalıcıdır.

Endoskopik Kaş kaldırma

Bu yöntemde kaş bölgesi derin dokulardan kamera yardımı ile kapalı olarak serbestlenir. Bu teknik daha ziyade alın germe estetiğine de ihtiyacı olan, ya da kaş arasındaki kırışıklıklarına kalıcı çözüm bulmak isteyen hastalar için önerilmektedir. Cerrahi işlem için uygun adaylar genellikle ciddi bir tıbbi komplikasyonu bulunmayıp fiziksel ve ruhsal sağlığı iyi olanlar ve sigara kullanmayanlardır. Bu yöntemde de sonuçlar uzun yıllar kalıcıdır.

Ameliyatsız yöntemlerden botox sonrası iyileşme birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir. Ameliyatlı yöntemlerde ise şişliklerin kaybolup normal hayatınıza dönmeniz 3-5 gün civarında olacaktır.
Kaş kaldırma estetiği ahmet dilber

Kaş Kaldırma Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Steril Ortam
Uluslararası Hizmet
Çözüm Odaklı Müdahale
Tedavi Takibi
Kısa Sürede İyileşme
Müşteri Memnuniyeti