Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Kulak estetiği, genellikle kepçe kulak ameliyatı ve kulaktaki şekil bozukluklarını içeren operasyonlara verilen genel isimdir. Kulak gelişimi yaklaşık yedi yaşında tamamlandığı için kişide kepçe kulak var ise bunun rahatsızlığını erken yaştan itibaren duymaya başlayabilir.”][/yprm_testimonials]
Kulak estetiği nedir

Kepçe kulak genellikle kalıtsal olarak geçmektedir. Erkek çocuklarda daha fazla görülebilmektedir. Kulağın şeklinin duymaya herhangi bir etkisi olmayıp sorun sadece kozmetik bir problem teşkil etmektedir.

Bebeklik çağında fark edilirse saç bandı uygulanarak ilerlemesi bir miktar durdurulabilse bile bu yöntem kesin çözüm sağlamamaktadır. Kepçe kulak bozukluğu kalıcı olarak sadece ameliyat ile düzeltilebilmektedir.

  • Kepçe kulak operasyonu genellikle kulak arkasından yapılan küçük kesiler aracılığıyla fazla dokuların alınması üzerine kurgulanır.
  • Kulak arkasındaki kıvrımlarda yapılan bu kesiler neredeyse hiç iz bırakmaz.
  • Estetik ve plastik cerrahi uzmanları kişiye özel kepçe kulak operasyonu planı yapmaktadırlar.
  • En çok uygulanan yöntem, kulaktaki fazla kıkırdağın törpülenerek azaltılmasıdır.
  • Gerekiyorsa kıkırdağın çıkarılması ve vücut tarafından emilmeyen özel dikişlerle kulağa arkaya doğru kıvrımlı olan yeni bir şekil verilmesidir.

Kulak Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürer ?

Ameliyathane şartlarında lokal anestezi altında yapılan ve yaklaşık 1 saat süren operasyondan birkaç saat sonra konuğumuz ayağa kalkabilir. Çocukların operasyon esnasında sabit durmasını sağlamak daha zor olduğu için genel anestezi de tercih edilebilir. Kulak dokusunun korunması ve iyileşmenin kolaylaştırılması için kulaklar sarılır. 2-4 gün sonra bu sargı çıkarılır ve konuğumuzun başı daha hafif bir pansumanla sarılır. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmadıysa, dikişler genellikle bir hafta içinde alınır.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Kepçe kulak estetiği öncesi ve sonrası görselleri için whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.”][/yprm_testimonials]

Sargıların çıkarılmasından sonra, 6-8 hafta boyunca özellikle gece yatarken kulakları örten bir bant kullanılması önerilir. Bu şekilde hastaların kulaklarının üzerine yatmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Ameliyattan sonra dikiş almaya gerek olmamaktadır. İlk birkaç gün kulaklarda bir miktar şişlik görünebilir fakat ameliyat sonrası süreçte herhangi bir ağrı olmamaktadır.

Ameliyattan yaklaşık iki gün sonra pansumanların açılması ile beraber hastaların duş almalarına izin verilebilir. Bu süreçte kulağın dış yüzeyine nemlendirici kremler uygulanır. Duş alırken kulağın arkasına fazla güç uygulanmamalı ve dikişlere zarar vermemeye dikkat etmeye çalışılmalıdır.

Kulak estetiği sonrası ahmet dilber

Kulak Estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]