Meme Asimetrisi

Meme Asimetrisi

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Meme asimetrisi, meme boyutlarının birbirinden küçük veya büyük şekilde olduğu duruma verilen isimdir. Memelerin birbirinden farklı olduğu durumlarda kadınların sütyen ölçüsü bozulmakta, özgüveni sarsmakta, giyim ve yaşam konforunu etkileyen durumlar ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de meme asimetrisi oluşabilir ve bu durum uzman hekimlerin tedavi planlamasıyla çözülebilir.”][/yprm_testimonials]
meme asimetrisi ahmet dilber

İki meme arasındaki asimetrik farklılıklar doğuştan, gelişimsel, kaza veya geçirilen ameliyata bağlı olarak ortaya çıkabilir. Meme asimetrisi, emzirme sonrasında da oluşabilir. Ne şekilde oluşursa oluşsun, plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılacak operasyonlar ile memeler arasındaki asimetrik durum düzeltilebilir

Meme asimetrisi, bazen bir memenin boyutunun diğerinden fark edilir derecede büyük olmasından ibaret iken, çoğu durumlarda meme başlarının yerinin ve şeklinin farklı olmasından da kaynaklanabilir. Bazı durumlar ise memelerden birisinde meme dokusu hiç bulunmaz.

Meme asimetrisi ameliyatı, hasta açısından herhangi bir zorluk barındırmasa da,  plastik cerrahinin en zorlu ameliyatlarından birisidir. Uzun dönemde meme simetrisinin korunması için her bir memeye farklı teknikler kullanılarak müdahale edilmektedir.

Ameliyat sonrası hastanın memnuniyet ve mutluluğu için operasyon öncesi planlamanın iyi yapılması gerekmektedir. Ameliyat öncesi doktor muayenesinde hasta fotoğrafları alınır. Gerekirse farklı büyüklük ve şekildeki meme protezleri ile denemeler yapılmaktadır.

Meme asimetrisi operasyonlarının büyük bir kısmında her iki memeye de müdahale gerekmektedir. Bazı vakalarda sadece farklı ölçülerde ve yüksekliklerde meme protezleri uygulanarak asimetri giderilebilirken, bazı ileri vakalarda da bir memeye küçültme işlemi gerçekleştirmek, diğer memeye ise meme protezi yerleştirmek gerekebilmektedir.

Meme büyüklük ve şekil ameliyatı sonrası erken dönemde memeler benzer görünse de, uzun dönemde belirgin farklar ortaya çıkabilir. Bunu durumu engellemek için büyük memeden fazlaca doku çıkarılıp bir meme protezi uygulamak başka bir yaklaşımdır. Çok sık olmasa da, ileri vakalarda altı aydan sonra memelerde küçük düzeltmeler gerekebilmektedir.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Gelişimden kaynaklanan meme asimetrilerin düzeltilmesi için genellikle 18 yaşının doldurulması önerilse de, Virginal Hipertrofi veya Poland Sendromu gibi durumlarda, ameliyat yaşı daha erkene alabilir.”][/yprm_testimonials]
  • Meme asimetri ameliyatından sonra hastamız bir gece hastanede misafir edilmektedir. Hastanın iyileşmesi süreci, estetik amaçlı yapılan diğer meme ameliyatları ile aynı şekilde gerçekleşmektedir. Ameliyattan 5- 6 gün sonra hafif tempolu işler yapılabilmektedir.
  • Meme asimetrisinin düzeltilmesi ve memeler arasındaki simetrinin sağlanması, psikolojik olarak hastayı son derece rahatlatacak ve hastanın özgüveninin artmasına katkı sağlayacaktır.
meme asimetrisi ahmet dilber

Meme Asimetrisi, fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]