Meme Küçültme

Meme Küçültme

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”601475234709c” quote=”Göğüs kafesinizin ve vücudunuzun genel yapısına bağlı olarak memeleriniz büyük olabilir. Meme küçültme ameliyatı temelde estetik bir ameliyattır. Bazen büyüklüğü sebebiyle sırt boyun ve omuz ağrılarına, kamburluğa, meme altı bölgesinde sulantı, kızarıklık ve kötü kokuya sebep olabilir. Memenin büyüklüğünden kaynaklanan bu sorunlardan meme küçültme ameliyatı ile kurtulabilirsiniz.”][/yprm_testimonials]
meme küçültme ahmet dilber
  • Memeler yapısal ya da hormonal sebeplerle büyüyebilir. Meme küçültme ameliyatı, meme gelişimini tamamladıktan sonra yapılan küçültme ve dikleştirme işlemidir.
  • Meme küçültme ameliyatından önce ayrıntılı bir muayene ve bilgi alışverişi yapılmalıdır. Geçirilmiş bir meme ameliyatı veya enfeksiyon olup olmadığı, memede kitleye rastlanıp rastlanmadığı sorgulanmalı ve büyümenin hormonal bir sebebe bağlı olup olmadığı araştırılmalıdır. Yaşa bağlı olarak mamografi ve meme ultrasonu yapılması gerekebilir. Meme ameliyatına karar verildikten sonra rutin yapılması gereken ameliyat öncesi tetkikler yapılır.
  • Büyümesi durmuş ve hormonal bir hastalığı olmayan kişilerde meme küçültme ameliyatı düşünülebilir. Memelerin büyüklüğüne göğüs kafesinin yapısına ve cilt özelliklerine göre ameliyat tekniği belirlenir. Tüm tekniklerde meme küçültülürken aynı zamanda dikleştirilir.
  • Birçok teknikle yapılabilen bu ameliyat tüm dünyada en çok “vertikal mamoplasti” tekniği ile yapılır. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ortalama 2.5-3 saat sürer ve 1-2 gece hastanede kalmayı gerektirir.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası, 6.saatte beslenmeye başlayabilir ve kalkıp yürüyebilirsiniz. Ameliyat sırasında kan ve serum sızıntılarını toplaması için dren denilen ince vakumlu borular kullanılır ve 1-2 gün sonra drenler çıkartılır. İlk günlerde kol hareketlerinin sınırlandırılması gerekir. 1 hafta sonra işinize dönebilirsiniz.

Ameliyat sonrası erken dönemde kanama enfeksiyon ve yara ayrışması gibi sorunlar nadiren oluşabilir. Geç dönemde ise meme şekline ve yara izine bağlı sorunlar karşımıza çıkabilir. Şekle bağlı memnuniyetsizlik genellikle büyüklüğe bağlı olanlardır. Bu yüzden ameliyat öncesinde istenilen meme büyüklüğünü ayrıntılı konuşmakta fayda vardır.

Yara izine bağlı sorunlar erken dönemde izin belirgin olması, kızarık olması, kaşıntılı olmasıdır. Bu durum esmer tenli kişilerde daha sık görünür. Haricen ilaç kullanmayı gerektirebilir.

[yprm_testimonials slider_loop=”off” slider_autoplay=”off” slider_arrows=”off” css_animation=”flipInX”][yprm_testimonials_item uniqid=”60146de94ded4″ quote=”Memedeki izler birkaç ay kızarık kalacak ve giderek solacaktır. Memelerin nihai şeklini alması 3 ay sonra olacaktır.”][/yprm_testimonials]
meme-kücültme

Meme Küçültme fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

[yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInDown” uniqid=”6011cddca1dc3″][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hold” uniqid=”6011cde72616c” heading=”Steril Ortam”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-internet” uniqid=”6011d0908a6ab” heading=”Uluslararası Hizmet”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-network” css_animation=”none” uniqid=”6011d0f787691″ heading=”Çözüm Odaklı Müdahale”][/yprm_icon_box][yprm_icon_box style=”style3″ css_animation=”fadeInUp” uniqid=”6011d17b8e14c”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-list” uniqid=”6011d1d098824″ heading=”Tedavi Takibi”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”essential-set-hourglass-2″ uniqid=”6011d220689a5″ heading=”Kısa Sürede İyileşme”][yprm_icon_box_item type=”yprm_icons” icon_yprm_icons=”base-icon-like” css_animation=”none” uniqid=”6011d30dbb224″ heading=”Müşteri Memnuniyeti”][/yprm_icon_box]