Revizyon burun estetiği, farklı sebeplerden dolayı daha önce yapılan burun estetiği ile amaçlanan sonuçların elde edilemediği durumlarda gerçekleştirilen burun ameliyatıdır. Burun revizyonu estetiği ameliyatı ile önceki başarısız burun estetiği ameliyatının sonuçları düzeltilir.

Daha önce burun ameliyatı yaptırdığınız halde istediğiniz sonucu elde edememiş olabilirsiniz ve bu durum sizi mutsuz yapabilir! Bu mutsuzluğunuzun yeniden yapılacak bir operasyonla düzelebileceğini unutmayın ve rahatlayın…

Literatürde gerçekleştirilen burun ameliyatlarının ortalama %5-10’u ikinci bir revizyon ameliyatına ihtiyaç duymaktadır. Burundaki kıkırdak yapısında ilk ameliyat esnasında aşırı derecede kıkırdak dokunun alınması sonucu, burun desteğinin ortadan kalkması ile çatısının çökmesi, burun ucunun düşmesi veya burnun çökmesi, burun kemiğinde eğrilik ve yamulma oluşması ya da estetik olarak istenilen sonucun elde edilememesi, burun ucu ve burun kanatlarında oluşan asimetri, aşırı kalkık burun veya aşırı oyulmuş burun sırtı, revizyon burun estetiği operasyonlarında en sık karşılaşılan sebepler olarak sıralanabilir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
Revizyon burun estetiği ameliyatları, ilk burun estetiğinin durumuna bağlı olarak tamamlanması bir buçuk ve üç buçuk saat arasında sürebilmektedir. Genellikle genel anestezi ile hasta tamamen uyutularak ameliyat gerçekleştirilir. Küçük müdahaleler için bazen lokal enjeksiyonlar da tercih edilebilmektedir. Ameliyatta kesiler burun içine (kapalı rinoplasti) açılabileceği gibi burun ucunun altına küçük bir kesi (açık rinoplasti) şeklinde de yapılabilir. Doktorun görüş açısını genişletmesi ve daha güzel sonuçlar alınabilmesi açısından çoğunlukla açık rinoplasti tercih edilmektedir.
Deneyimli bir doktorun müdahalesi, iyi planlama ve uygulama ile burun estetiği ameliyatı sonrasında istediğiniz buruna kavuşabilirsiniz.

Burnunuzdaki çok küçük milimetrik asimetriler veya yüzeysel pürüzlerin giderilmesi için de Revizyon burun estetiği ameliyatına karar verebilirsiniz. Bu sorunlar çok kısa süreli lokal işlemlerle düzeltilebilir. Burundaki çökmeleri, simetri bozukluklarını ve nefes alma problemlerini revizyon burun ameliyatı düzeltmek için bazen kulaktan, kaburgadan ya da sterilize edilmiş kadavradan kıkırdak alınması gerekebilmektedir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatları Kaça Ayrılır?
Revizyon burun estetiği ameliyatlarını ikiye ayırabiliriz. Bu ameliyatlardan bazıları 15-20 dakika süren, küçük müdahaleler ile problemlerin ortadan kaldırıldığı minör ameliyatlardır. Bazıları ise büyük revizyonların yapıldığı, 1-3,5 saat sürebilen, kulak, kaburga ya da sterilize edilmiş kadavradan alınan kıkırdaklar sayesinde burnun yeniden şekillendirildiği revizyon burun estetiği operasyonlarıdır.

Revizyon Burun Estetiğinden Sonra İyileşme Süresi Nasıldır?
Burun estetiği yaptıran hastalar ilk ameliyatlarını olduktan sonra sonuçtan memnun olmasalar bile 6-12 ay sabırla beklemeliler. Bu iyileşme süreci sonrasında ortaya çıkan sonuçtan hasta memnun değilse, revizyon burun estetiği için doktoruna müracaat edebilir. Tekrar aynı sonuçları yaşamamak veya beklentilerin tam olarak karşılanmasında doktor seçiminin çok büyük bir önem taşıdığını unutmamalılar. Sağlıklı bir şekilde hastası ile iletişim kurabilen, hastasının beklentilerini iyi anlayan ve revizyon burun estetiği konusunda uzman ve deneyimli doktorlar, yaptıkları doğru analizler ve titiz planlamalar ile hastanın daha önce yaşadığı problemleri ve mutsuzluğu giderebilirler.

Revizyon burun estetiği fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

    Kişisel verilerimin paylaşımına izin veriyorum. / I allow the sharing of personal data. *

    Open chat
    Need Help ?
    Hi,
    How Can I Help You ?