Yağ Implantları

Yağ İmplantları

Yağ implantı elmacık kemiklerinin bazı sentetik (silikon vs.) materyaller ile daha belirgin hale gelmesi ve yüze daha genç ve diri görünüm kazandırmak için yapılır. Bunlara yanak implantları (cheek implants) da denmektedir.
Yağ implantı ahmet dilber

Bazı insanlar da orta yüz bölgesi (mid face) yani alt göz kapakları ile üst dudak arası bölge arzulandığı gibi tam gelişmemiş olabilir. Bu az ya da yetersiz gelişme aşağıda yer alan bazı problemlere neden olur.

  • Aşağı yönde kıvrımlı ve daha alt pozisyonda yerleşen göz kapak kenarları (üzgün veya yorgun bakış görüntüsü)
  • Alt göz kapağı torbalarının erken yaşta belirmesi
  • Yüzün daha basık ve düz görünmesi (özellikle profilden)
  • Burun ile ağız kenarı arasındaki derin çizgilerin erken yaşlarda belirmesi (nazo-labial katlantı)

Bazen bu yetersiz elmacık kemiklerine üst çene kemiklerinin yetersizliği de eklenir. Alt ve üst çene arasında uyumsuzlukta olabilir. Genelde dişlerin üst üste geldiği (oklüzyon normal) pek çok vakada kozmetik olarak bu bölgenin büyütülüp belirgin hale gelmesi görüntüyü düzeltirken alt göz kapağına da destek olur. Yağ implantları ile gerçekleştirilen bu operasyona malar büyütme denir.

Yağ İmplantları İçin Değerlendirme

Bu esnada doktorunuz genel tıbbi özgeçmişinizi daha önce geçirdiğiniz operasyonları ve sinüs enfeksiyonlarını (sinüzit) sorar. Aynı zamanda istediğiniz görüntüyü, ne kadar belirgin elmacık kemikleri istediğinizi anlamaya çalışır. Bu operasyona iyi bir aday olup olmadığınız ayrıca fazla belirgin elmacık kemiklerinin doğal olmayacağı asıl amacın görüntüyü belirgin hale getirmek olacağı da tartışılır. Size hangi tip, model ve boy  yağ implantının uygun olacağını öğrenirsiniz. İmplantları yarı-sert olarak belirtirsek bunlar yerlerine konduğu zaman yüzümüzdeki doğal bir kemik gibi hissedilirler.

Malar (elmacık kemiği) büyütme sıklıkla genel anestezi ile yapılır ve aynı gün taburcu olabilirsiniz. İnsizyon yani kesi ağız içinden yapılır dolayısıyla iz kalmaz.

Malar İmplant Operasyon Sonrası İyileşme

  • Operasyon sonrası araç kullanılmaz ve bir kişi ilk 24 saat size eşlik etmelidir.
  • Hafif ağrı vs. durumlarında aspirin dışı analjezikler, parasetamol alınabilir.
  • Operasyon sonrası ertesi günden itibaren dişler hafifçe fırçalanabilir ayrıca günde dört-altı kez antiseptik en az bir hafta boyunca kullanılır.
elmacık kemiği dolgusu ahmet dilber

Yağ İmplantları fiyatları ve sorularınız hakkında detaylı bilgi almak için buradan iletişim formunu doldurabilir, telefon veya whatsapp aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Steril Ortam
Uluslararası Hizmet
Çözüm Odaklı Müdahale
Tedavi Takibi
Kısa Sürede İyileşme
Müşteri Memnuniyeti