Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe (Gerdirme) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı ile amaçlanan, yüze çok daha dinamik, enerjik ve daha genç bir görünüm vermektir.
Zamanın doğal bir seyri olarak yaşlanmanın ve yer çekiminin etkileri insan vücudundaki her alanda farklı şekillerde görülmeye başlar. Kişi yaş aldıkça cilt sıkılığını ve elastikiyetini kaybeder. Bu durum en çok da güzellik algısının en çok dikkatleri çektiği bölge olan yüzümüzde görülür.
Çene hattı belirginliği kaybeder, boyun cildi daha gevşek ve sarkık bir duruma gelir.
Elmacık kemiklerindeki dolgun görüntü yaşlanma ile beraber azalır ve sarkar.
Yüzümüzde çöküntüler, derin çizgiler oluşur.
Gülümsediğimizde iki parantez gibi ağız köşelerinin yanlarında oluşan nazolabial oluklar daha derin hale gelir.

Tüm bu saydığımız yaşlılık belirtilerini cerrahi olarak yapılan ‘’YÜZ GERME’’ ameliyatı ile tedavi edebilir, hatta deyim yerindeyse zamanı geri alabiliriz.
Yüz Germe ameliyatlarında prensip gevşemiş olan cildi ve derindeki tabakalar belli yerlerden yapılan ve gizlenmesi mümkün olan kesilerle daha sıkı ve gergin bir hale getirmek amaçlanır.
İçindekiler [Gizle]
1 Yüz Gerdirme (Germe) Ameliyat Süreci
2 Yüz Gerdirme Ameliyatı Kimler İçin Uygun
3 Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
4 Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler
5 Yüz Gençleştirme Yöntemleri
6 Yüz Germe Fiyatları
7 Yüz Germe Ameliyatında Sıkça Sorulan Sorular
Yüz Gerdirme (Germe) Ameliyat Süreci
Yüz gerdirme ameliyatı yaptığım bir çok hastada yaşamak daha uzun yaşamak için artan istek, artmış özgüvenin genellikle ortak duygular olduğunu görmekteyim.
Tüm bu yaşama dair değişiklikler sonrasında çoğunlukla emeklilik yaşına gelmiş ancak içinde inanılmaz bir gençlik hissi duyan ve bu nedenle daha genç görünmeyi arzu eden yani yıllara yenilmek istemeyen insanlar tarafından yüz germe ameliyatı talep edildi ve popüler hale geldi.
Yüz germe ameliyatı yerçekiminin etkilerine ters doğrultuda aşağı ve öne sarkan yüzün yumuşak dokularını olması gereken pozisyona yani yukarı ve arkaya taşıma işlemidir.
Yüz gerdirme ameliyatı sonrasında ilk 3 gün yüzünüzde yoğun ödem-şişlik oluşabilir, daha sonra azalan şişliklerle beraber yüzünüzde morluklar oluşmaya başlayacaktır.
7-10 gün içinde morluklar da kaybolacaktır. Makyajla gizleyeceğiniz hafif bir şişlik 2-3 hafta daha sürebilir.
Yüz estetiği ameliyatı sonrasında oluşan kanama, yara yerlerinde iltihap, yara yerlerinde açılma, enfeksiyon, ciltte his azalması, sinirlerde zedelenme ameliyata dair komplikasyonlardır.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kimler İçin Uygun
Yüz Germe ameliyatları aynada kendini görüntüsünden daha genç hisseden, sağlık durumu genel anestezi altında operasyona uygun her yaştan kişiler için uygundur.
Yüz Germe ameliyatı geniş ve rahat bir zamanda, sakince alınması gereken bir karardır. Lütfen yüz germe operasyonu konusunda ‘’düşük fiyat’’ ya da ‘’yakın lokasyon’’ gibi tercih sebeplerini değil; gerçek cerrahi tecrübe, kaliteli hizmet, ileri cerrahi yöntemler ve tam teşekküllü hastane ortamı gibi sağlığınıza önem veren detayları göz önüne alınız.
Yapılan işlemin kapsam ve tekniğine göre yüz germe ameliyatından sonra yüzünüzde ödemler, morluklar görülebilir. Ameliyat sonrası yüzünüzün çevresine uygulanan bandajlar genellikle bir hafta kalır, ancak hastanın iyileşme hızına göre ya da mevcut kanamaya yatkınlığına göre daha uzun süre de tutulabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Yüz germe ameliyatlarında, yüz dokusu güçlendirilir, sarkan dokular kaldırılır ve fazla deri çıkartılır.
Yüz Germe ameliyatının ayrıntısı çoktur. Yanaklar, göz çevresi, kaşlar, burun, alın, boyun ve çene bir bütün olarak değerlendirilir. Yapılacak bölgelere göre değişmekle birlikte cerrahi operasyon yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.
Yüz germe ameliyatı için birkaç farklı yöntem uygulanabilir. Ameliyat yönteminin seçimi hastanın sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, hastanın yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve yüz anatomik yapısının özellikleri gözden geçirilerek yapılır. Hastanın yaşlanma ve sarkma derecesine göre de ameliyatın genişliğine karar verilir.
Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatlarında da her hastaya özel ameliyat planlaması yapılmalıdır. Yüz germe ameliyatlarında kulağınızın önünden başlayıp, kulak arkanıza doğru uzanan kesiler yapılarak yaşlanma derecesine göre değişik kalınlıkta cilt, cilt altı dokular gerilir.
Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler
Yüz germe ameliyatı öncesi ne yapılmalıdır?
Yüz germe ameliyatından 10 gün önce sigara kullanımı bırakılmalıdır. Ameliyat öncesinde kan sulandıran ilaçlar gibi çeşitli ilaçların alınmaması gerekmektedir. Ameliyat öncesi hastanın kullandığı ilaçlar ve rahatsızlıkları hakkında doktoru bilgilendirmesi gerekmektedir.
Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?
Yüz ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Fakat gençleşme amacıyla yapılan yüz germe sonrasında, cildin doğal yaşlanma süreci devam edeceği için, ameliyatla elde edilen görünüm yıllar geçtikçe yaşlanmaya bağlı olarak değişecektir.
Yüz germe sonrası iz kalır mı?
Kulak önü ve arkası ile saçlı deri gibi bölgelerde kesi yapıldığından çok hafif bir iz oluşabilir. Bu iz 7 gün sonrasında cilt rengini alır ve görünümü zamanla oldukça hafifler. Endoskopik yüz germe yapılırken 1-2 santimi aşmayan minik kesiler saçın içinde olduğu için görünmüyor. Klasik yüz germede ise kesiler kulak önünde ve arkasındaki doğal çizgi yerlerine yerleştirilmektedir.
Yüz germe ağrılı bir işlem midir?
Ameliyat sırasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında hafif ağrı ve sızı hissi oluşabilir ancak ilaç kullanımı ile bu his giderilebilir.
Yüz germe ameliyatı tekrarlanır mı?
İlk yüz germe ameliyatının üzerinden 7-10 yıl geçtikten sonra yeniden yüz germe ameliyatı yapılabilir.
Yüz germe ameliyatı teknikleri nelerdir?
Yüz germe ameliyatı, klasik yüz germe ameliyatı ve endoskopik yüz germe ameliyatı olarak iki farklı teknik ile uygulanabilir.
Yüz germe gençleşme sağlar mı?
Yüz germe ameliyatı ile yaklaşık 15 yaş daha genç görünebilirsiniz. Sadece göz altı torbalarının alınması için yapılan bir yüz estetiği işleminde dahi 5 yıl daha genç görünmek mümkün olabilmektedir.
Yüz germe ameliyatında herkese aynı işlem mi yapılır?
Yaşlanma her bireyde farklı özellikler gösterebilir. Her hasta için farklı bir yüz germe estetiği planlaması yapılır. Dolayısıyla farklı girişim kombinasyonları uygulanır.
Yüz ameliyatı sonrası gözlük takılır mı?
Yüz germe ameliyatından sonra yüz şeklinin tamamen elde edilmesi 3 hafta sonrasında gerçekleşmektedir. 3 hafta sonunda gözlük kullanılabilir. Farklı bir yüz estetiği ameliyatı durumunda, iyileşme süreci sonrasında gözlük kullanımında sakınca olmaz.
Yüz germe hangi durumlarda yapılır?
Yüz germe yaşlanma ya da farklı nedenle yüz bölgesinde istenmeyen bir görünüm oluştuğunda yapılabilir. Yüz bölgesindeki konturların düzeltilmesi istendiğinde, yara ya da yanık gibi izlerin oluşması durumunda da yüz estetiği ameliyatından faydalanılabilir.

Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Göz etrafında oluşan kırışıklıklar, yanaklardan aşağı çeneye doğru sarkan dokular ve bozulan çene çizgisi yüz germe ameliyatının hedef bölgeleridir. Yüz gençleştirme ameliyatlarında çok farklı teknikler tariflenmiştir.
Ameliyat öncesindeki hasta görüşmelerinde yapılan analizler sonrasında ameliyatın planlamasını yapıyor ve klasik metodların yanı sıra ileri endoskopik teknolojinin kombine edildiği yöntemler uygulanabilir.
Yüz Germe Ameliyatında Uygulanan “Derin Plan” Tekniğinin Farkı Nedir?
Klasik ve eski yöntem yüz germe ameliyatları sadece üst cildin gerilmesi ile gerçekleşirken, derin plan tekniğinde cildin altındaki SMAS adı verilen dokulardan gerginlik sağlanır, ardından ise cilde hiç gerginlik aktarılmadan kapanış yapılır. Gerginlik işlemi SMAS dokusundan sağlandığı için bu teknik uzun vadede çok daha etkili, çok daha uzun ömürlü sonuçlar vermektedir.
Bu noktada önemli bir detay bulunmaktadır. SMAS üzerine atılan dikişler veya SMAS’ı kesip kısaltarak yapılan ameliyatlar derin plan yüz germe cerrahisi değildir ve bu nedenle de aynı başarıya sahip değildir.
Derin plan tekniği ileri derecede anatomi bilgisi ve cerrahi tecrübe gerektirir. Milim milim cilt ve SMAS doku altında ilerlenerek hassas yapılan bir işlemdir. Ameliyattan sonra hasta iyileşme dönemini tamamlandığında cildindeki tüm sarkma, deformite ve yaşlılık izleri giderilmiş cildi çok daha genç bir forma kavuşulmuş olur.
Yüz Germe Fiyatları

Yüz germe fiyatı ne kadar nelerle kombine edilerek ameliyatın yapılacağı gibi kriterler ile alakalıdır.
Fiyat tabi ki önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelik her zaman mutlu ve sizi iyi hissettirecek bir sonuca ulaşmak olmalıdır.
Yüzünüze göre bir ameliyat ve isteklerinizi ortalama bir belirlemesi yapılır. Yapılan bu analiz ile size bir ameliyat fiyatı verebiliriz. Yüz germe ameliyat fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için sitemizdeki formu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

 

    Kişisel verilerimin paylaşımına izin veriyorum. / I allow the sharing of personal data. *

    Open chat
    Need Help ?
    Hi,
    How Can I Help You ?